Maroko – zaplanuj urlop dla całej rodziny

Podróże są okazją do odkrywania nieznanych krain, obcowania z inną kulturą – poznawania ludzi i próbowania nowych smaków. Obecnie bardzo popularne jest podróżowanie całymi rodzinami, by wspólnie przeżywać niezapomniane chwile i wzmacniać więzi. Jeśli jesteście miłośnikami takich wyjazdów, to doskonale wiecie, jak cenne są emocje, w jakie obfitują wyprawy w nieznane. Dobrym pomysłem będzie wyjazd do egzotycznego Maroka. Co powinniście wiedzieć o tym kraju, by dobrze przygotować się do podróży całą rodziną?

Wyjazd do Maroka – wskazówki praktyczne

Z Polski do północno-zachodniej Afryki leci się 4 godziny. Maroko jest położone nad Oceanem Atlantyckim, graniczy z Morzem Śródziemnym i Saharą. Brzmi egzotycznie? A to nie wszystko: na jego terytorium znajduje się łańcuch górski Atlas, dlatego także miłośnicy różnych form aktywności znajdą tu coś dla siebie. Idealne warunki na wyjazd z dzieckiem panują w czerwcu i we wrześniu, gdy powietrze nagrzewa się do około 25 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Maroka – przede wszystkim Arabowie i Berberowie – są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów i dzieci. Może okazać się, że maluch będzie dotykany, głaskany po głowie i częstowany słodyczami. W podróż po Maroku warto zabrać wózek, nosidełko – przyda się w bardziej zatłoczonych miejscowościach i na ciasnych, brukowanych uliczkach oraz plecak z podstawowym wyposażeniem dla dziecka.


Niezapomniane egzotyczne wycieczki 
Podczas pobytu w Maroku pomyślcie o wypożyczeniu samochodu i pojedzcie z dzieckiem na kilka wycieczek po egzotycznych miejscach. Przyjemną miejscowością jest Agadir w południowym Maroku o szerokich piaszczystych plażach, a jedna z jego największych atrakcji to park przyrody Vallee des Oiseaux – Dolina Ptaków. Niecałe 200 kilometrów od Agadiru leży As – Sawira, gdzie również warto wybrać się całą rodziną, by odwiedzić targ rybny i przejść się uliczkami starej, w pełni zamieszkałej mediny – dzielnicy arabskiej. W głąb lądu można podziwiać jedno z najsłynniejszych miast Maroka – Marrakesz. Jeśli pojedziecie drogą z As-Sawiry, wypatrujcie kóz skaczących po drzewach arganowych – potrafią wejść naprawdę wysoko! W Marrakeszu przygotujcie się na duży ruch samochodowy i tłok na ulicach – przeciwnie niż w spokojniejszej stolicy kraju. Rabat kusi górującą nad miastem wieżą Hasana. Do swojego plannera podróży możecie wpisać również Oualidię – miejscowość, która słynie z pięknych plaż, hodowli ostryg i poławiaczy krabów – to dopiero atrakcje dla całej rodziny! Jeśli lubicie zwiedzać nietypowe miejsca, zajrzyjcie również do miasta w północnym Maroku – Fez, w którym działają garbarnie, gdzie zobaczycie i poczujecie, jak wyprawia się skóry.

Atrakcje dla całej rodziny 

Wykupcie sobie i dzieciom przejażdżkę wielbłądem, a jeśli nie przeszkadza Wam specyficzny chód zwierzęcia, skorzystajcie z okazji, zróbcie dłuższą wycieczkę i pojedźcie na pustynię. Zobaczenie bezkresnej Sahary na pewno zapadnie wszystkim w pamięć. Podobnie jak występ zaklinacza węży na placu Dżemaa El-Fna w Marrakeszu, czy pobyt w Croco Park i podziwianie 300 krokodyli nilowych. Przyjemność dzieciom sprawi również wizyta w Aqua Parku, a jeśli lubią wodę, warto wziąć lekcję surfowania w oceanie – to dopiero przygoda! Wspólne wybieranie pamiątek na suku – tradycyjnym marokańskim bazarze: oglądanie ludzi, wyrobów i kolorowych kopców aromatycznych przypraw będzie fascynującym doświadczeniem dla całej rodziny. Wakacje z dzieckiem mogą być niezapomnianą przygodą, wymagają jedynie poczynienia pewnych przygotowań i takiego zaplanowania pobytu, by dni wypełnione wrażeniami przeplatały się z wypoczynkiem. Maroko z szerokimi, piaszczystymi plażami i tajemniczymi pełnymi orientalnego klimatu miasteczkami jest miejscem, w którym wy i wasze dzieci przeżyjecie niezapomniane chwile.

 

Źródło zdjęć: Thinkstock, WATG

2018-03-12