Fantastyczne spotkanie z modą, kulturą i sztuką czyli Mediolan na przełomie lutego i marca

Informacje o wycieczce

Mediolan choć powszechnie uznawany za światową stolicę mody i designu oferuje zdecydowanie więcej niż tylko zakupy.

Niepowtarzalne skarby architektoniczne ukryte wśród nowoczesnej zabudowy, liczne muzea oraz zabytki stanowią świadectwo bogatej historii miasta sięgającej czasów antycznych.

Znajdziecie tutaj zarówno fenomenalną operę (Teatro Alla Scala), zdumiewającą katedrę (Duomo di Milano), liczne galerie wielkich mistrzów malarstwa jak i jeden z największych stadionów piłkarskich świata (Stadio San Siro).

Mediolan jest obecnie uznawany za najbogatsze miasto Włoch jak i symbol rozrywki, który tętni życiem przez cały rok o każdej porze dnia i nocy.

Koniecznie wybierzcie się wieczorem na aperitivo- w tym celu m.in. warto zajrzeć nad kanał Naviglio Grande, gdzie znajdziecie mnóstwo barów i pubów. W ramach aperitivo płacąc jedynie za drinka (8-10 EUR) możemy skorzystać również z bufetu w którym znajdziemy m.in. pasty, pizzy, risotto, ciepłe i zimne przekąski itp. W ten sposób możemy nie tylko miło spędzić czas w gronie znajomych ale również spróbować pysznych lokalnych potraw.

Chcecie wiedzieć co łączyło wspaniałego twórcę surealizmu Salvadora Dali z takimi markami modowymi jak Coco Chanel, Elsa Schiapparelli, Paco Rabanne polecamy zwiedzenie wystawy Dali and Fashion w Palazzo Reale.

 

Kanał Naviglio Grande

Źródło: http://zblogowani.pl/wpis/335920/mediolan-co-warto-zobaczyc

 

Koszty przelotu:

27.02.2018 Katowice (Pyrzowice) - Mediolan (Bergamo) za 39 zł. Bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm (maks.10 kg)

04.03.2018 Mediolan (Malpensa) - Katowice (Pyrzowice) za 34 zł. Bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 cm (maks.10 kg)

 

 

 

Oferta ważna na dzień: 2018-03-08
09-06-2018
Porto

Portugalia na wakacje! 7 dni w Porto już od 768 zł! (lot+zakwaterowanie)

Już od 768 zł za osobę

Jesteście miłośnikami Portugalii? To świetnie bo prawdziwa perełka północnej Portugalii już na Was czeka! Miasto wina, żeglarzy, złotych plaż i zabytkowych kamienic - tak właśnie określane jest Porto!

08-03-2018
Mediolan

Mediolan już od 574 zł!

Już od 574 zł za osobę

Tydzień w Mediolanie już od 574 zł za osobę! Stolica mody i designu już na Ciebie czeka!

29-08-2018
Barcelona

Hiszpańskie pożegnanie wakacji! 3 dni w Barcelonie za 549 zł! [lot 378 zł]

Już od 549 zł za osobę

Zastanawiasz się, jak z przytupem zakończyć wakacje? Wybierz się na szybki citybreak do Hiszpanii. Paella, architektura Gaudiego i baśniowa atmosfera tego miasta zauroczy Cię bez reszty. Oferta tanich lotów z Katowic do Barcelony czeka właśnie na Ciebie!

 

18-06-2018
Neapol

Rewelacyjna stolica Kampanii! 4 dni w Neapolu tylko 525 zł! [lot 208 zł]

Już od 525 zł za osobę

Wakacje już w czerwcu? A dlaczego nie? Dzięki tanim lotom z Krakowa do Neapolu pyszne włoskie gelato i fantastyczne zabytki są na wyciągnięcie ręki! Dodaj do tego świetną pogodą, genialne plaże i towarzystwo życzliwych Włochów, a otrzymasz przepis na idealny, wakacyjny wypad!