Kawałek Sahary na oceanie czyli Fuerteventura już od 819 zł! (lot+zakwaterowanie)

Informacje o wycieczce

Kawałek pustyni rzucony na wody Oceanu Atlantyckiego – to właśnie Fuerteventura, jedna z wysp należących do Archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Fuerteventura posiada najdłuższą linię brzegową ze wszystkich kanaryjskich wysp. Od wybrzeży Afryki dzieli ją jedynie 120 km. Niekwestionowaną atrakcję turystyczną wyspy są bez wątpienia plaże. Playa de Cofete, Playa de Bervolento, Grandes Playas czy Playa de Sotavento zaliczane są do najpiękniejszych wybrzeży. W miasteczku Ajuy mieści się natomiast czarna plaża. Jednym z najpiękniejszych miejsc Fuerteventury jest Park de Corralejo. Rozciągają się tam rozległe plaże o śnieżnobiałym piasku, a nad krajobrazem góruje szczyt wulkanu Bayuyo. Podczas pobytu na wyspie warto także udać się w krótki rejs na pobliską Lobos. Wyspa posiada również godne uwagi zabytki. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się miejscowość Betancuria, znajdziecie historyczne świątynie, a także ruiny piętnastowiecznego klasztoru Franciszkanów. Mieszczą się tutaj również interesujące muzea, np. Muzeum Sztuki Sakralnej. W miasteczku Tefia znajduje się z kolei Muzeum Sztuki Etnograficznej.

Również amatorzy windsurfingu, surfingu czy kite  nie będą zawiedzeni wybierając Fuerteventurę jako cel swojego wypoczynku. Plaże w Corralejo oraz największa laguna Playa Sotavento, w miejscowości Costa Calma, to najlepsze miejsca dla kiterów i windsurferów.

Życie nocne Fuertaventury jest w większości zlokalizowane w Carralejo - głównej miejscowości turystycznej w północnej części  wyspy. Znajdziecie tutaj mnóstwo barów, klubów i pubów.

Loty odbywają się na trasie Berlin Schonefeld - Fuerteventura - Berlin Schonefeld. Do Berlina Schonefeld najtaniej dostaniecie się Polskim Busem, który odjeżdza z wielu polskich miast.

Poniżej dokonacie rezerwacji biletów lotniczych

Zakwaterowanie proponujemy w pokoju dwuosobowym w obiekcie La Fresa Hostel, zlokalizowanym w miejscowości Corralejo (400metrów od centrum). Jest to obiekt bardzo wysoko oceniany przez turystów. Poniżej dokonacie rezerwacji noclegu

Źródła zdjęć: www.recordrentacar.com, www.spain-holiday.com, www.fuerteventurahiszpania.pl, www.hiszpania-portal.pl

Oferta ważna na dzień: 2018-02-22
27-06-2018
Bukareszt

Rozpocznijcie wakacje w Bukareszczie! Z Warszawy! [loty od 188zł/os]

Już od 384-484 zł za osobę

Wybierzcie się do stolicy Rumunii na przełomie czerwca i lipca! Bukareszt jest ambiwalentnym miejscem dla miłośników architektury, która uległa zniszczeniu przy trzesięniach ziemi, podczas drugiej wojny światowej i podczas przebudowy Rumuńskiego rządu. Jednak pośród socrealistycznej budowy kryją się perły, które warto odkryć! Do tego masa muzeów i obiektów sakralnych!

03-07-2018
Alghero

Wakacje na Sycylii dla 2 osób za 984 zł/os! [Loty za 570 zł/os]

Już od 984 zł za osobę

Co powiecie na spędzenie wakacji na znanej włoskiej wyspie? W lipcu możesz polecieć na Sycylię i cieszyć się tygodniowym wypoczynkiem za 8984 zł/os! W cenę wliczono loty oraz zakwaterowanie! 

Najtańszy lot w lipcu odbędzie się od 3 do 10 lipca na trasie Katowice - Alghero! 

24-07-2018
Faro

Lipcowy tydzień na wybrzeżu Algarve od 900 zł! [Pełny Pakiet]

Już od 900-1493 zł za osobę

Południe Portugalii to niewyobrażalnie piękne plaże, przejrzystość wód oceanu, urokliwe miasteczka i przekonanie, że właśnie znalazłeś się w raju. Tak, Algarve to prawdziwe eldorado! Opuść samolot, weź auto i jedź przed siebie – nie pożałujesz!

 

08-07-2018
Valetta, Malta

[Wakacje] 10 dni na Malcie! [loty 295 zł/os]

Już od 295 zł za osobę

Cudowne państwo-miasto na Morzu Śródziemnym czeka na Was w lipcu! Stolica Malty, Valetta jest obecnie Europejską Stolicą Kultury, nie musimy zatem nawet pisać o wydarzeniach, które się tam odbywają, bo na pewno jest ich więcej niż mnóstwo! Dołączając do tego mnogość zabytków i doskonałą pogodę, po prostu nie możecie nie skorzystać z naszej oferty :]