Niezapomniane wakacje w stolicy kraju faraonów - 13 dni w Kairze już od 1017 zł (lot+zakwaterowanie)

Informacje o wycieczce

Znudziły Ci się wakacje spędzane co roku nad morzem? Masz dość popularnych europejskich kierunków wakacyjnych? Dodatkowo kochasz starożytną historię i magię, która jej towarzyszy? To świetnie bo mamy dla Ciebie propozycję niezapomnianych wakacji w stolicy Egiptu!

Kair jest nie tylko stolicą Egiptu ale zarazem największym miastem w Egipcie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Miasto jest prawdziwą skarbnicą islamskich zabytków i budowli istniejących od ponad tysiąca lat. Może niektóre z nich przywołają na myśl opowiadania z „Baśni 1000 i jednej nocy”… Kair bez wątpienia potrafi zachwycić. Nazywany jest Miastem umarłych, Miastem tysiąca minaretów oraz Matką Świata. Jedną z największych atrakcji Kairu jest najdłuższa rzeka świata - Nil.

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Muzeum Egipskiego, którego zbiory obejmują około 160 tysięcy eksponatów. Największe emocje budzą mumie faraonów i dostojników dworu. Kolejnym ciekawym miejscem jest Wieża Kairska znajdująca się centrum miasta, na wyspie Zamalek. Można z niej podziwiać niesamowitą panoramę miasta. Na uwagę zasługuje także Cytadela, uznawana za jeden z symboli Egiptu. Znajduje się tutaj Meczet Muhammada Alego oraz Muzeum Policji, Muzeum Powozów i Muzeum Wojska. Meczet Sułtana Hassana, Nilometr oraz Al Azhar Park również są warte uwagi. Piramidy w Gizie, Sfinks, piramidy w Sakkarze. Memfis i Heliopolis oraz bazar Chan al-Chalili są oczywiście obowiązkowym punktem wycieczki. Jeżeli macie mocne nerwy możecie się wybrać do Necropolis - Miasta Umarłych. Miejsce to wywołuje mieszane uczucia a emocje warto doświadczyć na własnej skórze. Znajdziecie tu grobowce zwykłych mieszkańców oraz cudowne mauzolea gdzie pośród tych pamiątek po zmarłych znajdują się sklepy, kawiarnie a nawet funkcjonuje teatr kukiełkowy.

Kairczycy lubią spędzać wieczory i noce nad Nilem. Od zmierzchu do białego rana, pod mostami, na mostach oraz wzdłuż brzegów Nilu powstają urokliwe przenośne kawiarenki. Koniecznie wybierzcie się na niesamowity rejs po Nilu.

Koniecznie pamiętajcie o tym, że do Egiptu potrzebny jest paszport oraz wiza. W chwili przekraczania granicy egipskiej paszport musi być ważny jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy, a obywatele polscy zobowiązani są do wykupienia wizy turystycznej ważnej miesiąc.

Lot zarezerwujecie poniżej. Na lotnisku w Kijowie czeka Was przesiadka.

Nocleg zarezerwujecie poniżej

Źródła zdjęć: www.bylestam.pl, www.inthouse.pl, www.forsal.pl, www.inthouse.pl

Oferta ważna na dzień: 2018-02-26
22-08-2018
Treviso

Romantyczne, włoskie wakacje! 4 dni w 4* hotelu w Wenecji tylko 682 zł! [lot 208 zł]

Już od 682 zł za osobę

Zakończ wakacje w pieknej Wenecji! Weź swoją drugą połowę i spędź niezapomniane, romantyczne cztery dni w tym bajecznym, włoskim mieście. Dzięki tanim lotom z Krakowa do Treviso ten fantastyczny pobyt jest w zasięgu ręki! Rezerwuj już dziś!

 

30-12-2018
Wilno

First minute! Sylwester w stolicy Litwy! 4 dni w Wilnie za jedyne 397 zł! [lot 218 zł]

Już od 397 zł za osobę

Wakacje masz już zaplanowane? To może czas pomyśleć o sylwestrze? Dzięki promocji na tanie loty z Warszawy do Wilna spędzisz niezapomniane, ostatnie dni starego roku i z przytupem wejdziesz w nowy 2019 rok! Łap okazję!

 

07-12-2018
Lizbona

First minute! Zima w Portugalii! 4 dni w 3* hotelu tylko 550 zł! [lot 311 zł]

Już od 550 zł za osobę

Wakacje masz już zaplanowane? Nic straconego! Co powiesz na świetną, zimową ofertę first minute? Dzięki tanim lotom z Warszawy do Lizbony już na początku grudnia możesz się znaleźć w malowniczej stolicy Portugalii. Rezerwuj już dziś i zaplanuj urlop!

 

02-07-2018
Neapol

Wakacje! Szybki lipcowy urlop w Neapolu tylko 560 zł! [lot 270 zł]

Już od 560 zł za osobę

Początek wakacji we Włoszech brzmi dobrze. Świetna pogoda, dużo słońca i włoskie jedzenie – czy potrzeba czegoś więcej? Dzięki tanim lotom z Gdańska do Neapolu już na początku lipca możesz znaleźć się na włoskiej plaży i zażywać słonecznych kąpieli. Rozkochaj się w pysznym gelato i neapolitańskiej pizzy!