Niezapomniane wakacje w stolicy kraju faraonów - 13 dni w Kairze już od 1017 zł (lot+zakwaterowanie)

Informacje o wycieczce

Znudziły Ci się wakacje spędzane co roku nad morzem? Masz dość popularnych europejskich kierunków wakacyjnych? Dodatkowo kochasz starożytną historię i magię, która jej towarzyszy? To świetnie bo mamy dla Ciebie propozycję niezapomnianych wakacji w stolicy Egiptu!

Kair jest nie tylko stolicą Egiptu ale zarazem największym miastem w Egipcie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Miasto jest prawdziwą skarbnicą islamskich zabytków i budowli istniejących od ponad tysiąca lat. Może niektóre z nich przywołają na myśl opowiadania z „Baśni 1000 i jednej nocy”… Kair bez wątpienia potrafi zachwycić. Nazywany jest Miastem umarłych, Miastem tysiąca minaretów oraz Matką Świata. Jedną z największych atrakcji Kairu jest najdłuższa rzeka świata - Nil.

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Muzeum Egipskiego, którego zbiory obejmują około 160 tysięcy eksponatów. Największe emocje budzą mumie faraonów i dostojników dworu. Kolejnym ciekawym miejscem jest Wieża Kairska znajdująca się centrum miasta, na wyspie Zamalek. Można z niej podziwiać niesamowitą panoramę miasta. Na uwagę zasługuje także Cytadela, uznawana za jeden z symboli Egiptu. Znajduje się tutaj Meczet Muhammada Alego oraz Muzeum Policji, Muzeum Powozów i Muzeum Wojska. Meczet Sułtana Hassana, Nilometr oraz Al Azhar Park również są warte uwagi. Piramidy w Gizie, Sfinks, piramidy w Sakkarze. Memfis i Heliopolis oraz bazar Chan al-Chalili są oczywiście obowiązkowym punktem wycieczki. Jeżeli macie mocne nerwy możecie się wybrać do Necropolis - Miasta Umarłych. Miejsce to wywołuje mieszane uczucia a emocje warto doświadczyć na własnej skórze. Znajdziecie tu grobowce zwykłych mieszkańców oraz cudowne mauzolea gdzie pośród tych pamiątek po zmarłych znajdują się sklepy, kawiarnie a nawet funkcjonuje teatr kukiełkowy.

Kairczycy lubią spędzać wieczory i noce nad Nilem. Od zmierzchu do białego rana, pod mostami, na mostach oraz wzdłuż brzegów Nilu powstają urokliwe przenośne kawiarenki. Koniecznie wybierzcie się na niesamowity rejs po Nilu.

Koniecznie pamiętajcie o tym, że do Egiptu potrzebny jest paszport oraz wiza. W chwili przekraczania granicy egipskiej paszport musi być ważny jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy, a obywatele polscy zobowiązani są do wykupienia wizy turystycznej ważnej miesiąc.

Lot zarezerwujecie poniżej. Na lotnisku w Kijowie czeka Was przesiadka.

Nocleg zarezerwujecie poniżej

Źródła zdjęć: www.bylestam.pl, www.inthouse.pl, www.forsal.pl, www.inthouse.pl

Oferta ważna na dzień: 2018-02-26
14-04-2018
Lwów

Lwów - 4 dni w mieście o stu twarzach za 274 zł (lot + zakwaterowanie)

Już od 274 zł za osobę

Tanio, pięknie i kochają tu Polaków. Miasto legenda. Tak najkrócej można określić Lwów.

11-06-2018
Pescara

Chwila wytchnienia nad Adriatykiem! Włoska Pescara na 4 dni tylko 527 zł! [lot 210zł]

Już od 527 zł za osobę

Wakacje zaplanowałeś na wrzesień? Nic straconego! Łap okazję na tanie loty z Warszawy do Pescary i choć kilka dni spędź na słonecznej, adriatyckiej plaży. Pakuj plecak i leć!

 

24-07-2018
Rzym

Rzymskie wakacje inaczej! Krótki pobyt w stolicy Włoch tylko 566 zł! [Lot + Hotel]

Już od 566 zł za osobę

Spędź kilka lipcowych dni w słonecznym Rzymie w mniej oczywisty sposób! Oszałamiająca architektura, niezwykłe zabytki i genialna pogoda pozwoli Ci naładować baterie. Rezerwuj już dziś!

 

21-04-2018
Belfast

Krótki urlop w malowniczej Irlandii Północnej za 542 zł! [Lot + Hotel]

Już od 542 zł za osobę

Masz kilka dni urlopu i nie wiesz, gdzie go spędzić? Fantastyczna Irlandia Północna będzie strzałem w dziesiątkę! Przekonaj się sam!